Wakacyjne warsztaty

IMG_9089wPowoli dobiegają końca wakacyjne warsztaty dla dzieci, które prowadziłam w Miejskiej Bibliotece. Tematem przewodnim były Teatrałki. W ciągu tych warsztatów mogliśmy się poczuć jak reżyserzy, scenarzyści, kostiumologowie i aktorzy.

Na pierwszych zajęciach za pomocą papierowej sceny tworzyliśmy wymyślone przez siebie scenki lub mogliśmy odtworzyć jakąś scenę z ulubionej bajki. Dyskusjom nie było końca, okazało się, że to nie było wcale tak łatwe zadanie. Kolejne zajęcia poznawaliśmy już rodzaje lalek, za pomocą których możemy odgrywać role i stworzyliśmy pacynki. Każdy musiał swoją zaprojektować, narysować i uszyć własnoręcznie z arkuszy filcu! Tworzyliśmy też teatralne maski!

Najtrudniejsze zadanie, które wymyśliłam dla dzieci to stworzenie marionetek z ruchomymi elementami. Moja pomoc ograniczyła się do wycięcia części postaci z kartonu malarskiego. Następnie dzieci każdy element musiały samodzielnie związać tak aby części mogły swobodnie się poruszać. Wtedy mogły już tworzyć fryzury z wełny, stroje, twarze.

Pobawiliśmy się też w kostiumologa tworząc strojne kapelusze dla aktorów. Malowanie farbami to zawsze ogromna frajda 🙂 Tutaj wspomogłam się pomysłem z tego bloga.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.