tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

ozdoby do ogrodu
Dom

Jak wybrać ozdoby do ogrodu?

Ogród to integralna część nieruchomości. Warto zadbać, by był elegancki i przyjemny, a czas w nim spędzony był prawdziwym odpoczynkiem. Ozdoby do ogrodu potrafią zmienić nawet najmniejszy kawałek ziemi w przyjemne miejsce. Jak wybrać dekoracje, które ożywią ogród?

Kamień – ogromne możliwości

Ozdoby do ogrodu z kamienia to propozycja dla osób, które cenią sobie naturalne rozwiązania. Kamienne poidełka dla ptaków, głazy czy kamienne rzeźby sprawią, że ogród będzie wyjątkowym miejscem.

Bardzo wdzięczną i elegancką ozdobą są kamienne dzbany ułożone na trawniku, z których wylewają się strumienie kwiatów. Fioletowe dzwoneczki, czerwone szałwie błyszczące czy kolorowe tulipany wyglądają przepięknie.

Do nowoczesnego ogrodu, który jest surowy i oszczędny idealnie będą pasowały kamienne kule, które można rozłożyć na zielonym trawniku lub ścieżce z kamienia. Sadząc między nimi iglaste krzewy osiągniemy niebywałe efekty. Proste linie i delikatne dekoracje to bardzo eleganckie rozwiązanie.

Drewno – idealne do każdego ogrodu

Drewniane ozdoby do ogrodu sprawdzą się na działce zaaranżowanej w nowoczesnym stylu, jak i klasycznym. Wiejskie ogrody również będą wyglądały bardzo gustownie, gdy drewniana studnia wypełniona kwiatami będzie zdobiła posesję.

W drewnianej taczce można zasadzić różnokolorowe kwiaty. W dużym wiejskim ogrodzie można postawić drewniany wóz wypełniony roślinami.

Wiele drewnianych ozdób do ogrodu można wykonać samodzielnie. Pień drzewa, które uschło idealnie nadaje się na kwiaty. Wydrążony pień również można tak wykorzystać.

Ogród wieczorową porą

Wybierając ozdoby do ogrodu nie można zapomnieć o roli światła w dekoracji.

Lampki solarne ustawione wzdłuż ścieżek oraz podjazdu rozjaśnią posesję. Paw solarny będzie niespotykaną dekoracją na dużym trawniku, a stara konewka, do której zamontujemy solarne łańcuchy będzie imitowała podlewanie roślin.

Do nowoczesnego ogrodu idealne będą świetle kule, które można rozrzucić na trawniku. Warto wybrać kule o różnorodnych rozmiarach, gdyż ich wygląd będzie ciekawszy.

Świetlne ozdoby do ogrodu mogą również stanąć w pobliżu wejścia do domu. Podświetlane doniczki nie tylko podkreślą urok roślin w nich posadzonych, ale również oświetlą strefę wejścia. Dzięki temu przed domem będzie nie tylko dużo przyjemniej, ale również bezpieczniej.

Wybierając ozdoby do ogrodu należy pamiętać, że umiar jest niezmiernie ważny. Kilka dobrze dobranych dekoracji podkreśli urok roślin znajdujących się na działce. Jednak zbyt duża ilość ozdób sprawi, że posesja stanie się zbyt barwna. Może to być przytłaczające.