tygielrozmaitosci.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

meble w stylu industrialnym
Dom

Mieszkanie w stylu industrialnym – jak wybrać meble i kolorystykę?

Styl industrialny narodził się z potrzeby zagospodarowania dużych przestrzeni opuszczonych fabryk. Kiedyś była to konieczność. Dziś zwolennicy loftów poszukują przestrzeni i minimalizmu. Jak zaaranżować industrialne mieszkanie?

Przestrzeń jest najważniejsza

Styl industrialny nie lubi małych pomieszczeń. Przestrzeń jest najważniejsza w loftowym mieszkaniu.

Aranżując mieszkanie industrialne, należy zrezygnować z dzielenia przestrzeni na małe pokoje. Salon powinien być połączony z kuchnią. Sypialnia może łączyć się z łazienką. Bardzo ważny jest również minimalizm w umeblowaniu. Przestrzeń nie może być zagracona. Meble są tylko te, które umożliwiają wygodne funkcjonowanie.

Wydzielając przestrzeń w industrialnym mieszkaniu, warto skusić się na nowoczesne rozwiązania. Ściana, która jest połączeniem szkła z metalowym rusztowaniem wydziela strefy w mieszkaniu, ale nie ogranicza przestrzeni. Jest to rozwiązanie, które jest niezwykle eleganckie.

Meble z duszą

Meble w stylu industrialnym zostały nadgryzione zębem czasu. Lata swojej świetności mają już za sobą, ale to właśnie stanowi ich urok. To właśnie dzięki temu są tak wyjątkowe.

Kompletując meble w stylu industrialnym, warto udać się na pchli targ, osiedlową wyprzedaż czy do sklepu, gdzie zaopatrują się właściciele warsztatów. Warto wybierać meble, które są duże i okazałe. Małe meble w dużych przestrzeniach będą niewidoczne. Nie będą rzucały się w oczy, będą sprawiały wrażenie miniaturowych.

Wybierając meble w stylu industrialnym, można zdecydować się na duże drewniane komody i stoliki. Drewno ociepli wizualnie mieszkanie. Dla osób, które cenią sobie surowość industrialnego stylu idealne będą meble, które są połączeniem metalu i szkła.

Meble w stylu industrialnym często są proste i surowe. Ich zadaniem jest bycie przede wszystkim użytecznymi. Praktyczne zastosowanie jest najważniejsze. Warto również pamiętać, że w mieszkaniu industrialnym nie powinno być dużo mebli. Przestrzeń jest najważniejsza.

Kolorystyka w mieszkaniu

W loftowym mieszkaniu dominują chłodne, eleganckie kolory. Szarość i biel są najważniejsze. Warto również skorzystać z barw, które są cieplejsze. Czerwony kolor cegły na ścianie czy jasne drewno na podłodze sprawią, że przestrzeń będzie niezwykle elegancka, ale również przytulna.

Kolorów w mieszkaniu industrialnym jest niewiele, ale w dodatkach można wykorzystać butelkową zieleń poduszek na sofie, musztardowy fotel w kąciku czytelniczym czy turkusowe doniczki na kwiaty. Dodatki trzeba dobierać bardzo ostrożnie. Powinno ich być niewiele, ale za to powinny przyciągać wzrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *