tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

meble w stylu industrialnym
Dom

Mieszkanie w stylu industrialnym – jak wybrać meble i kolorystykę?

Styl industrialny narodził się z potrzeby zagospodarowania dużych przestrzeni opuszczonych fabryk. Kiedyś była to konieczność. Dziś zwolennicy loftów poszukują przestrzeni i minimalizmu. Jak zaaranżować industrialne mieszkanie?

Przestrzeń jest najważniejsza

Styl industrialny nie lubi małych pomieszczeń. Przestrzeń jest najważniejsza w loftowym mieszkaniu.

Aranżując mieszkanie industrialne, należy zrezygnować z dzielenia przestrzeni na małe pokoje. Salon powinien być połączony z kuchnią. Sypialnia może łączyć się z łazienką. Bardzo ważny jest również minimalizm w umeblowaniu. Przestrzeń nie może być zagracona. Meble są tylko te, które umożliwiają wygodne funkcjonowanie.

Wydzielając przestrzeń w industrialnym mieszkaniu, warto skusić się na nowoczesne rozwiązania. Ściana, która jest połączeniem szkła z metalowym rusztowaniem wydziela strefy w mieszkaniu, ale nie ogranicza przestrzeni. Jest to rozwiązanie, które jest niezwykle eleganckie.

Meble z duszą

Meble w stylu industrialnym zostały nadgryzione zębem czasu. Lata swojej świetności mają już za sobą, ale to właśnie stanowi ich urok. To właśnie dzięki temu są tak wyjątkowe.

Kompletując meble w stylu industrialnym, warto udać się na pchli targ, osiedlową wyprzedaż czy do sklepu, gdzie zaopatrują się właściciele warsztatów. Warto wybierać meble, które są duże i okazałe. Małe meble w dużych przestrzeniach będą niewidoczne. Nie będą rzucały się w oczy, będą sprawiały wrażenie miniaturowych.

Wybierając meble w stylu industrialnym, można zdecydować się na duże drewniane komody i stoliki. Drewno ociepli wizualnie mieszkanie. Dla osób, które cenią sobie surowość industrialnego stylu idealne będą meble, które są połączeniem metalu i szkła.

Meble w stylu industrialnym często są proste i surowe. Ich zadaniem jest bycie przede wszystkim użytecznymi. Praktyczne zastosowanie jest najważniejsze. Warto również pamiętać, że w mieszkaniu industrialnym nie powinno być dużo mebli. Przestrzeń jest najważniejsza.

Kolorystyka w mieszkaniu

W loftowym mieszkaniu dominują chłodne, eleganckie kolory. Szarość i biel są najważniejsze. Warto również skorzystać z barw, które są cieplejsze. Czerwony kolor cegły na ścianie czy jasne drewno na podłodze sprawią, że przestrzeń będzie niezwykle elegancka, ale również przytulna.

Kolorów w mieszkaniu industrialnym jest niewiele, ale w dodatkach można wykorzystać butelkową zieleń poduszek na sofie, musztardowy fotel w kąciku czytelniczym czy turkusowe doniczki na kwiaty. Dodatki trzeba dobierać bardzo ostrożnie. Powinno ich być niewiele, ale za to powinny przyciągać wzrok.