tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

wykrawarka do blachy
Lifestyle

Jak działa wykrawarka do blachy?

Wykrawarki do blachy umożliwiają sprawną i szybką obróbkę plastyczną półfabrykatów i wyrobów z blach i mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Przyjrzyjmy się pokrótce jaka jest zasada działania tych maszyn.

Jak działa wykrawarka do blachy?

Podstawowym elementem wykrawarki do blachy jest głowica obrotowa. Jej wygląd przypomina magazynek rewolweru, dlatego maszyna jest też zwana wykrawarką rewolwerową. Do głowicy zamontowane są narzędzia. Istnieje wiele możliwości konfiguracji rewolweru i można go dostosować do indywidualnych potrzeb.

Dzięki wykrawarkom możliwa jest obróbka plastyczna arkuszy blachy: cięcie, wykańczanie powierzchni i wykrawanie blachy – nawet bardzo złożonych kształtów. Wykrawarka rewolwerowa wykona też dla nas rowki czy inne celowe deformacje w materiale. Dzięki wyposażeniu w młotek (tak zwany bijak) można tworzyć przebicia w blasze o różnorodnych rozmiarach i kształtach.

Wyposażenie w wielonarzędziowe magazyny pozwala na umieszczenie w maszynie nawet kilkudziesięciu różnych narzędzi. W ten sposób może ona kształtować zarówno proste elementy, jak i takie o skomplikowanych kształtach.

Zastosowanie wykrawarek do blachy zwiększa wydajność produkcji, a dzięki ich wielozadaniowości można ją rozszerzyć i znacznie uelastycznić. Warto podkreślić też fakt, że wykrawarki pozwalają na oszczędne zużycie materiału.

Zastosowanie wykrawarek do blachy

Przemysł medyczny, grzewczy, spożywczy – to tylko niektóre gałęzie, które stosują wykrawarki do blach na wysoką skalę w produkcji masowej czy też jednostkowej. Niezliczone zalety wykrawarek do blachy wpłynęły na ich ogromną popularność, co z kolei doprowadziło do rozwoju coraz bardziej zróżnicowanych i funkcjonalnych urządzeń. Taka rozmaitość pozwala na spasowanie urządzenia i efektów jakie ono daje do szczególnych potrzeb produkcyjnych danego przedsiębiorstwa. Szeroką ofertę tego typu urządzeń znajdziesz na stronie Perfopol.pl.

Dlaczego warto stosować wykrawarkę rewolwerową?

Cięcie przy użyciu wykrawarki rewolwerowej sprawdzi się lepiej niż cięcie przy wykorzystaniu lasera. Wykrawarki są szybsze, tańsze i bardziej uniwersalne. Krawędzie blachy nie podlegają reakcji cieplnej, która może doprowadzić od pogorszenia parametrów blachy albo do wystąpienia odkształceń. Wykrawarka zapewnia też większą precyzję niż laser i jest wielozadaniowa: np. za pomocą tej samej maszyny możliwe jest wykrawanie blachy w do odpowiedniego kształtu i wykonanie przetłoczeń. Cięcie laserem wykonywać mogą wyspecjalizowani i doświadczeni pracownicy, a korzystanie z wykrawarki do blachy jest o wiele łatwiejsze i nie wymaga zastosowania pracy specjalnej kadry.