tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

dekoracja stołu
Lifestyle

Ciekawe dekoracje stołu

Stół – miejsce rodzinnych spotkań, wspólnych posiłków oraz rozmów. Jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. Możemy zadbać, aby był wyjątkowy nie tylko od święta, ale także na co dzień.
Oczywiście wybór dodatków na stół zależy od wystroju całego wnętrza oraz naszych osobistych preferencji. Ozdoby, które zakupimy nie muszą być wcale drogie. Świeczki, jako dekoracja stołu, świetnie sprawdzają się w większości przypadków. W ciągu dnia stanowią przyjemny, estetyczny akcent, a zapalone wieczorem, dodają pomieszczeniu klimatu i uroku. Sprzyjają rozmowom i wyciszeniu się. Możemy wybrać do nich ciekawy świecznik, który sam w sobie będzie dodatkowym elementem dekoracyjnych. Dla osób, które lubią naturę i kochają las, dobrym rozwiązaniem może okazać się postawienie na stole np. ładnych szyszek czy włożenie gałązek do wazonu. Oczywiście klasycznym i niezawodnym rozwiązaniem są także kwiaty.
Stół świetnie także nadaje się do eksperymentów i zmian, związanych z bieżącą porą roku czy świętami. Latem świetnie sprawdzi się na nim bukiet polnych kwiatów, wiosną pachnące bzy. Jesienią możemy ustawić na nim liście w wazonie, a w zimie sięgnąć po drobne światełka, biegnące jego środkiem czy świerkowe gałązki.
Oczywiście jedną z najbardziej klasycznych ozdób stołu jest obrus. Jednak dla tych osób, które mają w domu małe dzieci, nie jest to dobre rozwiązanie i warto zostawić je na bardziej wyjątkowe okazje. Bardziej praktyczny może okazać się bieżnik, stanowiący alternatywę dla obrusu. Na rynku są też takie modele, które zostały wyprodukowane z materiałów plamoodpornych.
Jedną z najprostszych, a zarazem ciekawszych dekoracji stołu są owoce. Do ich wyeksponowania możemy użyć patery dekoracyjnej, czy ozdobnego talerza lub kosza na owoce. Praktycznym rozwiązaniem jest też zakupienie podkładek na stół. Odpowiednio dobrane, w pasującym lub celowo kontrastującym kolorze, będą nie tylko elementem użytkowym, ale też dekoracyjnym. Możemy także dobrać ich kształt.
Ozdabiając swój stół warto pamiętać o tym, żeby nie ustawiać na nim zbyt wielu elementów. Jest to przede wszystkim mebel użytkowy i stojące na nim ozdoby nie powinny przeszkadzać nam w jedzeniu posiłków. Zbyt duża ilość ozdób nie jest też wcale korzystna wizualnie i czasem powoduje efekt odwrotny od zamierzonego. Warto jednak często eksperymentować i zmieniać aranżację stołu, dobierając do niego różne warianty ozdób i dekoracji. Nawet drobne, ale częste zmiany, które wprowadzimy, odświeżają naszą przestrzeń i dodają jej uroku.

Przeczytaj więcej na nwonews.pl