tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

Perfumy męskie a okazja
Lifestyle

Perfumy męskie a okazja — jak dobrać odpowiedni zapach na każdą sytuację

Producenci perfum męskich zaskakują nas ciągle nowościami zaliczanymi do różnorodnych grup zapachowych. Mieszanki składników tworzą akordy mające różną intensywność, trwałość i charakter. Większość panów ma swoje ulubione zapachy albo kilka różnych, które uwielbiają. Dobór aromatu powinien jednak zostać dopasowany nie tylko do naszych preferencji oraz pory roku, ale też danej okazji. Zupełnie inne kompozycje sprawdzają się w pracy, kiedy obowiązuje nas odpowiedni dress code, inne zaś na romantycznej kolacji czy na imprezie ze znajomymi. W poniższym artykule podpowiemy, czym należy się kierować w czasie dobierania perfum męskich do okazji.

Zapach na co dzień

Podczas wyboru perfum, które zamierzamy stosować na co dzień, poza swoimi upodobaniami powinniśmy się kierować również stężeniem olejków eterycznych. Nie zaleca się stosowania do codziennych czynności prawdziwych perfum o wysokim stężeniu, gdyż ich zapach będzie męczący dla nas oraz naszego otoczenia.

Najlepiej wybierać wody perfumowane, które utrzymują się na skórze przez cały dzień, niemniej nie są tak intensywne. Przy wybieraniu perfum, które będziemy stosować na co dzień, najlepiej kierować się swoim gustem. Jednakże podczas wykonywania codziennych obowiązków, najlepsze będą lekkie i świeże zapachy. Cytrusy oraz wanilia to naprawdę dobry wybór.

Zapach do pracy

Zapach męskich perfum, którymi spryskamy się przed wyjściem do pracy, zależy niewątpliwie od jej charakteru. Jeśli pracujemy w biurze albo zamierzamy uczestniczyć w spotkaniu biznesowym z klientami, użyte perfumy nie powinny być zbyt przytłaczające i ciężkie. Odradzane są mocne, orientalne i korzenne perfumy. Natomiast idealnie sprawdzą się kompozycje orzeźwiające i lekkie. Tak samo, jak w wypadku tych używanych na co dzień, lepiej sprawdzają się wody perfumowane albo nawet wody toaletowe takie jak te dostępne na stronie Perfumy.pl

Perfumy męskie na imprezę ze znajomymi

Jeżeli zamierzamy brać udział w wydarzeniu, które będzie się odbywało w sporej przestrzeni, np. w klubie, bez przeszkód możemy sięgnąć po intensywne, prawdziwe perfumy. Większa przestrzeń temu sprzyja, gdyż zapach nie będzie na tyle przytłaczający i intensywny, jak w wyżej opisanych przypadkach. Poza tym silny aromat nie paruje zbyt szybko ze skóry i przez wiele godzin będzie można się nim cieszyć.

W rzeczywistości podczas dobierania zapachów męskich na tego typu imprezy panuje zupełna dowolność, zatem warto wybrać taki, którego nie użyłoby się na co dzień. Czasami warto zafundować sobie odskocznię.