tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

podróżowanie po Polsce
Turystyka

Podróżowanie po Polsce – dlaczego warto spędzić urlop w kraju?

Chociaż wczasy zagraniczne przyciągają coraz większą liczbę turystów, to również podróżowanie po Polsce cieszy się zainteresowaniem naszych rodaków. Dlaczego warto w ten sposób spędzić wolny czas?

Zabytki, krajobrazy, lokalne przysmaki

Główny powód, dla którego podróżowanie po Polsce jest świetnym pomysłem na urlop, to możliwość podziwiania wielu słynnych zabytków historycznych i odkrywania nieznanych miejsc. Do zwiedzania jest mnóstwo zamków, pałaców, katedr, świątyń, placów, muzeów. W większych miastach na turystów czekają piękne starówki. Podróżowanie po Polsce to także możliwość poznawania kultury kraju i oglądania niesamowitych widoków. Cudowne krajobrazy i piękno przyrody odkrywać można w niemal każdym zakątku, choć do najpopularniejszych regionów zaliczamy przede wszystkim tereny górskie i nadmorskie oraz Mazury. Turyści mogą korzystać z wielu atrakcji, również z zakresu rozrywki i sportu. Nie można zapominać o kulinariach. Podróżowanie po Polsce to szansa na spotkanie z tradycyjną kuchnią kraju oraz spróbowania wielu regionalnych potraw. Dzięki temu można dowiedzieć się, jak smakuje prawdziwy oscypek, kwaśnica, pyry z gzikiem, bliny, rogale świętomarcińskie czy dziczyzna w różnych wersjach.

Prosto, szybko i tanio

Podróżowanie po Polsce zachęca brakiem konieczności załatwiania wielu spraw formalnych, jak często ma to miejsce w przypadku wyjazdów zagranicznych. Wczasy w kraju nie wymagają np. składania wniosków o paszport lub tymczasowy dowód osobisty dla dziecka, wymiany walut oraz wykupienia specjalnego, dodatkowego ubezpieczenia koniecznego podczas odwiedzania innych państw. Podróżowanie po Polsce jest zatem prostsze, a odległości między poszczególnymi regionami sprawiają, że przejazd z jednego miejsca w drugie nie trwa w nieskończoność. Jednego dnia można zobaczyć zarówno położone na północy nadmorskie plaże, jak i zlokalizowane na południu góry. Bardzo często też okazuje się, że podróżowanie po Polsce wypada korzystniej od zagranicy, jeśli chodzi o koszty związane z dojazdem do celu, noclegiem czy wstępem na różnorodne atrakcje.

Swobodnie i bezpiecznie

Mnóstwo miłośników wycieczek i zwiedzania decyduje się na podróżowanie po Polsce ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa. Nie każdy ma w sobie tyle odwagi, by ruszyć w obce rejony, w których panuje inna kultura, zwyczaje, klimat. Podróżowanie po Polsce to także swoboda wynikająca z braku bariery językowej, co ważne jest nie tylko w hotelu, na szlaku turystycznym czy w sklepie, ale też w trudniejszych, bardziej stresujących sytuacjach, takich jak np. wizyta w szpitalu. Mnóstwo ludzi czuje się znacznie pewniej, odbywając wycieczki na terenie własnego kraju, w stosunkowo bliskiej odległości od domu.