tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

weekend w Bieszczadach dla dwojga
Turystyka

Weekend w Bieszczadach dla dwojga

Znane polskie powiedzenie głosi, aby rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. To właśnie ten zakątek kraju leżący w województwie podkarpackim kojarzy się ze wszystkim tym, co związane z relaksem, wypoczynkiem, oddechem. Bieszczady rzeczywiście potrafią zawrócić w głowach. Jest tam niezwykle zielono, malowniczo. W pewnych okresach w roku możemy liczyć na niewielu turystów, dzięki czemu jest naprawdę kameralnie. Weekend w Bieszczadach dla dwojga to zawsze dobry pomysł, jeśli chce się wyjechać gdzieś razem, aby spędzić czas aktywnie na łonie natury lub odpocząć zaciszu hotelu.

Kiedy wyjechać na weekend w Bieszczadach dla dwojga?

Kiedy wybrać się w Bieszczady? Jaki czas w roku będzie najlepszy? Tak naprawdę każda pora roku oferuje coś innego. Zimą w Bieszczady jeździ się po to, by spróbować nart i snowboardu. Wiosną ludzie zaczynają wędrować po górach, bo to właśnie wtedy tamtejsze połoniny zaczynają zachwycać zielenią. Lato to perfekcyjny czas na kontynuowanie wędrówek po górach, a także odkrywanie tego zakątka kraju na przykład na rowerze. Poza tym to właśnie podczas letnich wakacji można wypoczywać też nad Soliną. Jesienią w Bieszczadach robi się mniej tłoczno, dlatego to czas, gdy chętnie wyjeżdżają tam osoby, które nie lubią tłumów. Kiedy pojechać w Bieszczady? Wszystko zależy od własnych preferencji.

Planujemy wypad w Bieszczady

Z noclegami w Bieszczadach bywa różnie. Na pewno te na wakacje trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Bieszczady to naprawdę kultowe miejsce na urlopowe wyjazdy, to wtedy w popularnych miejscowościach, takich jak Cisna czy Wetlina dosyć trudno o nocleg. Kto zarem chciałby wyjechać na wakacje w Bieszczady, powinien rezerwować noclegi już wczesną wiosną. Duże zainteresowanie Bieszczadami jest zawsze w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. Poza tym długie weekendy, a zatem majówka, weekend z okazji święta Bożego Ciała oraz 15 sierpnia. Jeśli to te daty w kalendarzu są dla nas dostępne na wypad w Bieszczady, trzeba rezerwować wcześniej noclegi.

Co robić w Bieszczadach?

Jak spędzać czas w Bieszczadach? Można leniuchować lub spędzać go aktywnie. Nie brakuje tam ścieżek, szlaków turystycznych oraz dróg, po których można chodzić od rana, aż do wieczora. Warto zabrać rower, bo na miejscu funkcjonują wypożyczalnie, jednak z niewielką liczbą pojazdów. Można zwiedzać Szlak Architektury Drewnianej, odpoczywać nad brzegiem rzeki albo Soliny, chodzić po górach lub po prostu delektować się soczystą zielenią, spędzając niespieszny czas na świeżym powietrzu.