tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

co warto zobaczyć w Gdyni
Turystyka

Najciekawsze atrakcje Gdyni

Gdynia to piękne miasto z niezbyt długą, ale niezwykle barwną historią. To natomiast sprawia, że na każdym kroku można znaleźć coś ciekawego. Niemniej, jak wszędzie, tak i w Gdyni jest kilka miejsc, które wyróżniają się na tle pozostałych.

Morze

Jako miasto portowe Gdynia posiada wiele atrakcji związanych z morzem. Podczas gdy mola to dobry pomysł na spokojny, przyjemny spacer, to okręty-muzea sprawdzą się dla wszystkich fanatyków historii.

Mola i malowniczy skwer

Jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc Gdyni jest Skwer Kościuszki, który przechodzi w Molo Południowe. Spacer w tym miejscu to coś, co zrobić musi każdy wizytujący Gdynię. Piękny deptak, widok morza, a z drugiej strony miasta to obraz, który pozostaje w pamięci na długo po powrocie do domu. Gdyby jednak komuś za mało było tego typu atrakcji, powinien udać się do Orłowa, gdzie znajduje się kolejne molo.

Okręty-Muzea

W Gdyni znajdują się dwa okręty przystosowane do goszczenia turystów. Choć okręty same w sobie można uznać za niezwykle interesujące zabytki, to we wnętrzu znaleźć można kolejne niezwykłe eksponaty. Mowa tu o okręcie ORP „Błyskawica” oraz statek „Dar Pomorza”.
„Błyskawica” to okręt uczestniczący czynnie podczas II Wojny Światowej i po niej aż do 1976, gdy postanowiono o przekształceniu jednostki w muzeum. Od tego czasu każdy, kto dysponuje 16 zł ma szanse poznać niezwykłą historię tego okrętu.
Zaraz po tym powinien udać się do cumującego w pobliżu statku „Dar Pomorza”. Potężny trzymasztowy żaglowiec, wybudowany na początku XX wieku, Polsce służył od 1929 potężny trzymasztowy żaglowiec, by w 1983 roku przejść na emeryturę. Statek nie zaznał lenistwa i od tego czasu udostępnia swoje wnętrze ciekawym XX wiecznej żeglugi.

Ląd

Gdynia to jednak nie tylko morze, więc cierpiący na chorobę morską nie mają czego się obawiać. Piękna, czysta plaża, bajeczne uliczki miasta i widok rozpościerający się z Kamiennej Góry skutecznie odgania nudę.
Na stałym lądzie znajduję się również szereg niezwykle interesujących muzeów. Z nich wyróżnia się Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie znajdują się działa, pojazdy, różnego rodzaju bronie i amunicje do nich, wszystko dobrze opisane.
Poza tym na uwagę zasługuje domek Żeromskiego w Orłowie. Właśnie tam, w pewnym momencie swojego życia, mieszkał znany polski artysta i tam też znajduje się muzeum mu poświęcone.

I wiele więcej

Ciężko odpowiedzieć na pytanie co warto zobaczyć w Gdyni. Wiele zabytków, tych stworzonych przez człowieka, jak i tych przez naturę pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Istnieje jednak kilka takich miejsc, których niezobaczenie podczas pobytu w Gdyni wywołać może jedynie wstyd.