tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

kwasy na twarz w domu
Uroda

Kwasy na twarz w domu. Pielęgnacja dla każdego rodzaju cery

Pielęgnacja skóry w domu, zwłaszcza problematycznej, może być kłopotliwa. Zastanawiamy się, jakich produktów użyć, by poprawić stan cery. Warto sięgnąć po kwasy. Odpowiednie produkty we właściwych stężeniach mogą mieć dla skóry zbawienne działanie.

Kwasy w domu. Co trzeba wiedzieć?

Pielęgnacja z użyciem kwasów często stosowana jest w gabinetach kosmetycznych. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, które pozwalają nałożyć kwasy na twarz w domu. Takie zabiegi mogą rozjaśniać przebarwienia oraz działać odmładzająco.

Trzeba jednak pamiętać, by kwasów używać rozsądnie. Duże stężenia preparatów lepiej zostawić kosmetologom do stosowania w gabinetach, a sięgnąć po produkty przeznaczone do bezpiecznego stosowania w domu.

Peelingi i toniki na przebarwienia

Kwasy mają działanie złuszczające, co powoduje rozjaśnienie przebarwień oraz oczyszczanie porów. W przypadku takich problemów warto sięgnąć po peelingi oraz toniki.

Jakie kwasy powinny one zawierać? Jest ich kilka rodzajów. Popularny jest kwas migdałowy, który poprawia koloryt cery i łagodzi stany zapalne. Warto także sięgnąć po kwas mlekowy, który jest dość delikatny i sprawdzi się na początku pielęgnacji. Inny kwas to glikolowy, który również wspomaga eliminację przebarwień i blizn potrądzikowych. Najmocniejsze działanie w likwidacji problemów z trądzikiem wykazuje jednak kwas salicylowy.

Kwasy na zmarszczki

Kwasy na twarz w domu będą pomocne w pielęgnacji skóry ze zmarszczkami, która traci jędrność. W takiej sytuacji sprawdzić może się kwas ferulowy, który wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe. Sięgnąć można także po kosmetyki z kwasem glikolowym.

Popularny jest też kwas askorbinowy, czyli syntetyczna forma witaminy C, która ma działanie przeciwstarzeniowe. Przynosi również efekty w walce z przebarwieniami i poprawia koloryt cery.

O tym trzeba pamiętać

Podczas stosowania kwasów na twarz w domu warto pamiętać, by starannie wybierać produkty. Muszą one mieć odpowiednie stężenie. Warto zaczynać od mniejszych stężeń, które stopniowo można zwiększyć. Nie należy trzymać kwasów na twarzy dłużej niż zaleca producent. To wcale nie spowoduje, że kosmetyk zadziała lepiej, a może na skórę wpłynąć niekorzystnie.

Podczas kuracji kwasami trzeba też uważać na promienie słoneczne, które mogą podrażnić skórę i spowodować nieestetyczne przebarwienia. Nie można zapomnieć o używaniu filtrów przeciwsłonecznych na skórę przed wyjściem z domu.

Coraz więcej firm wprowadza kosmetyki z kwasami do swojej oferty. Warto więc znaleźć produkt, który będzie odpowiedni dla naszej cery i sprawdzi się przy konkretnym problemie skórnym.