tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

krem pod makijaż cera mieszana
Uroda

Krem pod makijaż dla cery mieszanej

Prawidłowa pielęgnacja skóry to podstawa, aby spełniać jej potrzeby, dzięki czemu będzie prezentować się dobrze, w makijażu lub bez niego. Niektóre rodzaje skóry wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Dokładnie tak jest z cerą mieszaną. Prawidłowy dobór kosmetyków dedykowanych na wieczór oraz na dzień pozwoli nawilżyć suche partie twarzy oraz łagodnie normalizować wydzielanie sebum w częściach tłustych.

Czym charakteryzuje się cera mieszana?

Cera mieszana bywa cerą problematyczną. Dlaczego? Ponieważ w zależności od partii twarzy ma ona różne potrzeby. Najczęściej jest tłusta, świecąca się w obszarze T, a zatem w środkowej części czoła, na nosie oraz brodzie. To właśnie tam pojawiają się na niej zaskórniki oraz pryszcze. Niestety osoby z cerą mieszaną mają bardzo często problem z wysuszoną skórą na policzkach. Bywa, że swędzi i piecze, nadmiernie się łuszczy. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz myjących może łagodzić problemy cery mieszanej, dzięki czemu będzie ona zdrowa we wszystkich obszarach. To, co ważne, to dobranie odpowiedniego kremu na dzień. To właśnie wtedy kobiety często nakładają makijaż, który jest znacznie trwalszy wtedy, gdy aplikuje się go na odpowiednio przygotowaną cerę.

Krem pod makijaż cera mieszana

Jaki krem najlepiej sprawdzi się do cery mieszanej? Warto wybierać kosmetyki łagodne, które dedykowane są właśnie dla skóry mieszanej. Wtedy jeden kosmetyk będzie można nakładać na całą twarz. Często błędem osób mających cerę mieszaną jest to, że zaczynają ją one nadmiernie przesuszać tam, gdzie się świeci. Powinno się natomiast skórę nawilżać. To znacząco poprawia jej komfort. Normalizujący krem nawilżający na dzień dla osób o cerze mieszanej to świetna opcja. Jeżeli w okolicach nosa, a także na policzkach i tuż pod oczami pojawiają się rozszerzone pory, co również jest charakterystyczne dla skóry mieszanej, można zastosować delikatne kosmetyki ściągające, które mają za zadanie niwelować rozszerzone pory.

Jak dbać o makijaż w ciągu dnia?

Makijaż nałożony na cerę mieszaną wymaga często poprawek w ciągu dnia. Skóra zaczyna się bowiem nadmiernie świecić już po kilku godzinach od jego nałożenia. Można stosować bibułki matujące, które bez problemu uda się kupić w każdej drogerii. Można też przyłożyć do twarzy czystą chusteczkę higieniczną. Od czasu do czasu warto twarz przypudrować, jednak nie należy robić tego zbyt często. Makijaż straci wtedy lekkość, a kolejne warstwy kosmetyków nie będą się dobrze prezentować. Czasami lepiej odtłuścić twarz chusteczką lub bibułką.