tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

soda oczyszczona na wągry
Uroda

Tajna broń – soda oczyszczona na wągry, pryszcze i zaskórniki

Bez względu na to, jaka jest skóra, od czasu do czasu wszyscy zmagają się z wypryskami. Ponieważ mało kto jest całkowicie pozbawiony pryszczy lub zaskórników, warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić.
Oczywiście irytujące pryszcze same znikają, ale czasem chcemy trochę przyśpieszyć ten proces. Jest na to prosty domowy środek – soda oczyszczona.

Jak działa soda oczyszczona na wągry, pryszcze i zaskórniki?

Soda oczyszczona ma pozytywny wpływ na skórę dzięki zawartym w niej składnikom aktywnym. Głównym składnikiem sody oczyszczonej jest wodorowęglan sodu i kwasowy nośnik. Jeśli soda oczyszczona zostanie wystawiona na działanie ciepła i wody, wydziela się gaz, który na przykład podczas pieczenia sprawia, że ​​ciasto jest puszyste. Efekt ten można również wykorzystać do pielęgnacji skóry.

Soda oczyszczona działa na wągry, pryszcze i zaskórniki, ponieważ ma działanie oczyszczające i pomaga regulować pH skóry. W ten sposób nie tylko pomaga w walce z pryszczami, ale także pomaga zmniejszyć pory i może być stosowana jako remedium na blizny potrądzikowe.
Soda ma właściwości przeciwzapalne, które są idealne do zwalczania zaskórników, wągrów, pryszczy i trądziku.

Czy każdy używać sody oczyszczonej na pryszcze?

Ponieważ soda oczyszczona nie zawiera składników chemicznych, alergeny, które mogą być obecne w innych konwencjonalnych kremach i peelingach, nie stanowią tutaj problemu. Mimo to soda oczyszczona działa podobnie jak sól morska. Osoby, mające bardzo wrażliwą skórę lub rany, powinny uważać, ponieważ soda może dodatkowo podrażniać skórę.

Peeling z sody oczyszczonej

Bardzo łatwo jest samodzielnie wykonać peeling z sody oczyszczonej. Wystarczy wymieszać ją z wodą, tak aby powstała pasta, którą po prostu nakłada się na skórę. Taki peeling nie tylko usuwa martwe lub uszkodzone komórki skóry, ale także usuwa brud i nadmiar sebum powodujący zaskórniki. Przy regularnym stosowaniu można nawet pozbyć się blizn potrądzikowych.

Przepis na peeling z sody oczyszczonej:
Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej z niewielką ilością wody,
Nałóż miksturę na dotknięte obszary skóry lub na całą twarz (skoncentruj się najbardziej na strefie T) i masuj twarz okrężnymi ruchami,
Po około minucie zmyj mieszaninę zimną wodą.

Mieszankę należy aplikować raz dziennie (najlepiej wieczorem), po tygodniu zmniejszyć częstotliwość do dwóch razy w tygodniu.

Nawet jeśli czasami trudno się powstrzymać, nie należy nigdy wyciskać samodzielnie zaskórników, to może tylko pogorszyć sytuację.
Nie należy również dotykać twarzy nieumytymi rękami. Wprowadzają do skóry bakterie, które sprzyjają wypryskom, pryszczom i zaskórnikom.