tygielrozmaitosci.pl

Tygielrozmaitości.pl – biznes, praca, lifestyle

Cera między 30 a 40 rokiem życia
Uroda

Cera między 30 a 40 rokiem życia – jak o nią dbać?

Zmiany, związane ze starzeniem się skóry widoczne są u każdego niezależnie od trybu życia, uwarunkowań genetycznych czy rodzaju cery. Faktem jest jednak, że im szybciej zaczniesz prawidłowo dbać o skórę po trzydziestym roku życia, tym zmiany starzeniowe będą zachodziły wolniej i skóra pozostanie elastyczna, jędrna i wolna od zmarszczek.

Skóra po trzydziestce – jakie zmiany w niej zachodzą?

Skóra osób po trzydziestym roku życia narażona jest na widoczne zmiany, zachodzące w organizmie, mające bezpośredni wpływ na wszystkie jej warstwy. W następstwie spowolnienia tempa produkcji kolagenu i elastyny zmniejsza się sprężystość skóry, która stopniowo może stawać się mniej odporna na przesuszenie, skłonna do zaczerwienień, przebarwień, utraty jędrności oraz tworzenia się zmarszczek. Jeśli po trzydziestce nie zauważasz różnicy w wyglądzie skóry, z pewnością dostrzeżesz ją po przebudzeniu, gdy odciśnięte wzory poduszki nie chcą tak szybko zniknąć. Zmiany, związane z elastycznością i zdolnościami regeneracyjnymi nie będą drastyczne, jednak dekada pomiędzy trzydziestym, a czterdziestym rokiem życia jest idealnym momentem na zachowanie młodego wyglądu skóry. 

Jakiej pielęgnacji wymaga skóra między 30, a 40 rokiem życia?

Skóra po trzydziestce i przed czterdziestką może wyglądać promiennie, świeżo i młodo, jednak aby zachować jej perfekcyjny wygląd konieczne będzie regularne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, pozwalających wpłynąć na spowolnienie procesu starzenia, ujędrniających, uelastyczniających, wygładzających oraz dogłębnie nawilżających jej warstwy. Wybieraj produkty, których skład oparty jest o naturalne elementy, niezawodnie działające na skórę. Konieczne jest delikatne oczyszczanie skóry z codziennie gromadzących się na niej zanieczyszczeń i makijażu, a następnie tonizowanie jej, działające normalizująco i zamykające pory. Po tych zabiegach obowiązkowo stosuj kosmetyki silnie nawilżające i działające regenerująco. Po trzydziestym roku życia warto wdrożyć pielęgnację przeciwzmarszczkową i nie zapominać o regularnym peelingu twarzy.

Kosmetyk, z którego nie możesz rezygnować

Składnikami, które doskonale wpływają na stan i wygląd skóry po trzydziestym, a przed czterdziestym rokiem życia są cenne kwasy AHA o działaniu złuszczającym i wygładzającym skórę, kwasy BHA, likwidujące niedoskonałości i zwężające pory, kwas hialuronowy, znany z właściwości nawilżających, kojących, wygładzających, wypełniających, poprawiających elastyczność i eliminujących zmarszczki. Doskonale sprawdza się niacynamid, odpowiedzialny za ukojenie skóry oraz witamina C w postaci dobrze wchłanialnej, odpornej na uszkodzenie w wyniku utleniania lub wysokiej temperatury. Czy serum witamina C będzie skuteczne? Z pewnością. Jego skoncentrowana formuła i dopracowana receptura pozwolą na zyskanie efektu jednolitej, gładkiej, sprężystej, dobrze nawilżonej i wolnej od przebarwień skóry.

Jak wspomóc działanie kosmetyków pielęgnacyjnych?

Oczyszczenie, pielęgnacja, regularne złuszczanie skóry są podstawą jej doskonałego wyglądu pomiędzy 30, a 40 rokiem życia, jednak dla osiągniecia jeszcze lepszego efektu warto unikać intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne, ograniczając tym samym fotostarzenie oraz stosować kremy z filtrem UV. Warto zadbać o regularny, częsty wysiłek fizyczny w formie sportu, najlepiej na świeżym powietrzu oraz zdrową, zbilansowaną dietę. 

Materiał zewnętrzny